Наполи пропусна да разгроми 10 от Айнтрахт (ВИДЕО)

Лидерът в Италия лети и в Шампионската лига

Лидерът в италианската Серия "А" Наполи направи огромна крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига. "Адзурите" спечелиха с 2:0 гостуването си на Айнтрахт Франкфурт. Неаполитанците пропуснаха да разгромят съперника, който игра с човек по-малко от 58' заради директен червен картон на звездата си - Рандал Коло-Муани.

Въпреки че преди двубоя фокусът на специалистите беше върху атакуващата мощ на Наполи, Айнтрахт можеше да открие резултата още в 5', когато Коло-Муани имаше отлична възможност, но стреля неточно.

Постепенно "партенопеите" поеха инициативата и Ирвинг Лосано удари греда. В 36' Хвича Кварацхелия пък изпълни слабо дузпа и ударът му бе спасен от вратаря Кевин Трап. До наказателния удар се стигна след фал на Аурелио Бута срещу Виктор Осимен. Именно нигерийският нападател все пак даде аванс на Наполи в 40', оползотворявайки подаване на Лосано.

Само геройствата на стража Трап държаха преднината на Наполи минимална, но задачата на германците се усложни след около час игра, когато Коло-Муани беше изгонен за влизане с бутоните в крака на Андре Замбо Ангиса.

В 65' Наполи покачи на 2:0 чрез капитана Джовани Ди Лоренцо. Десният бек завърши атаката след брилянтен пас с пета на Кварацхелия.

Така Наполи победи Айнтрахт Франкфурт от третия опит. До момента "адзурите" имаха две загуби с по 0:1 от този съперник в осминафиналите за Купата на УЕФА през 1994 г.

Успехът е шести пореден за Наполи във всички турнири и четвърти с поне 2 гола разлика и чиста мрежа. Неаполитанците имат само 3 поражения в последните си 21 мача в Шампионската лига и са определяни за един от фаворитите за триумф в най-престижния клубен турнир.

Реваншът на италианска земя ще се играе на 15 март (сряда) и ще бъде излъчен пряко по RING от 22:00 ч. По традиция, коментарното ни студио започва половин час по-рано.