Олимпия Любляна препъна Лудогорец в Разград (ВИДЕО)

Шампионите удариха две греди, развръзката остава за реванша

Лудогорец стигна само до 1:1 с Олимпия Любляна в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Българският тим удари две греди и изпусна още няколко положения, а развръзката остана за реванша в Словения след седмица.

Новата звезда на Лудогорец Квадво Дуа беше сменен заради контузия още в самото начало. Малко след това гостите поведоха с прецизен далечен изстрел на Тими Елшник.

Футболистите на Ивайло Петев постепенно се съвзеха. Кирил Десподов стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на Олимпия Матевж Видовшек отклони топката в напречната греда. Малко преди почивката Доминик Янков изравни след пробив отляво.

В средата на втората част попадение на Тисера беше отменено заради засада. А малко преди края Видовшек отново изби в напречната греда след удар с глава на Спас Делев.

Крайният победител най-вероятно ще се изправи срещу звездите на Галатасарай, които завършиха 2:2 при гостуването си на Жалгирис. Загубилият ще продължи в Лига Европа.