ПАОК се измъкна, Десподов с асистенция (ВИДЕО)

3:2 в Солун над Борац Баня Лука

ПАОК записа труден успех с 3:2 над Борац Баня Лука в мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Домакините на "Тумба" трябваше доста да се потрудят, за да сломят босненския си съперник. Основна роля за успеха на гърците имаше и българският нападател Кирил Десподов, който се отчете с ключова асистенциия.

Тимът от Солун поведе в 17' с гол на Константинос Кулиеракис с глава след центриране на Десподов от корнер.

В 22' обаче Борац изравни от дузпа, реализирана от Себастиан Ерера. В 39' отново Кулиеракис даде аванс на домакините, довкарвайки отбита от вратаря топка за 2:1.

Гостите обаче отново успяха да изравнят в 45' чрез Енвер Кулашин, който завърши хубава контраатака.

Все пак ПАОК успя да измъкне победата в 51'. Тогава Вилиам Трост-Еконг вкара с глава отново след перфектно центриране на Десподов от ъглов удар.

"Първи официален мач, победа, но трябва да работим върху много неща. Спечелихме и нещата вървят накъдето искаме. Имаме нужда и от самочувствие, ако имахме повече търпение нямаше да имаме тези грешки.

Трябва да работим върху тези неща. Важно е, че много играчи получиха минути през второто полувреме. Успехът е важен и ние трябва да стъпим върху него, за да поправим нещата и да подпечатаме класирането във втория мач", коментира треньорът на "черно-белите" Разван Луческу след трудния успех.