Първата е факт: Ман Сити подчини Интер и празнува требъл (ВИДЕО)

Родри герой с единственото попадение във финала на Шампионската лига

Манчестър Сити най-после спечели първия си трофея от Шампионската лига. След инвестиции за милиарди и загубения финал от Челси преди две години, тимът на Пеп Гуардиола подчини Интер с 1:0 в Истанбул. А "гражданите" празнуват требъл, след като по-рано през сезона грабнаха титла във Висшата лига и ФА Къп.

Сблъсъкът беше предшестван от пищна програма на стадион "Ататюрк". Бразилската певица Анитта и нигериецът Бърна Бой изпълниха своите хитове на фона на ефектна хореография и светлинни ефекти.

Първата опасност дойде в 6-ата минута, когато Бернардо Силва проби в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, като топката мина съвсем близо до дясната греда. В 27-ата Кевин де Бройне изведе Арлинг Холанд отляво. Норвежецът стреля силно от малък ъгъл, но Андре Онана изби.

В средата на първото полувреме белгийският плеймейкър получи контузия в десния крак. Той първоначално опита да остане на терена, но в крайна сметка беше заменен от Фил Фодън. Същата участ сполетя Де Бройне и през 2021 г. на финала с Челси, загубен с 0:1. Тогава той беше сменен в 60-ата минута от Габриел Жезус.

В 57-ата минута принудителна смяна трябваше да извърши и треньорът на Интер Симоне Индзаги. Един Джеко трябваше да отстъпи мястото си на Ромелу Лукаку - рокада, която така или иначе се очакваше в даден епизод от двубоя.

Малко по-късно Лаутаро Мартинес пропиля чудесен шанс след груба грешка в защитата на Сити. Той се озова съвсем сам отляво, но вместо да подаде на Лукаку, стреля в тялото на Едерсон.

В 68-ата минута Сити нанесе своя удар - Бернардо Силва нахлу отдясно и върна към Родри, който нанесе плътен удар и не остави шансове на Онана - 1:0! Интер можеше да отговори светкавично, когато прехвърлящ изстрел на Федерико Димарко срещна напречната греда, а добавката му срещна тялото на Лукаку.

Скоро след това самият Лукаку получи пас отдясно и стреля, но не затрудни Едерсон. А в 78-ата минута Фоудън пропусна да реши всичко, след като остана сам срещу Онана, но стреля право във вратаря.

Съвсем драматично стана в 88-ата минута, когато Лукаку получи топката по въздуха в малкото наказателно поле, но по някакъв начин уцели Едерсон и не успя да прати двубоя в продължения.