Просто Чиро! Имобиле приближи Лацио до осминафинал (ВИДЕО)

Легендата на римските „орли“ влезе като резерва и наказа Селтик

Голове на влезлия като резерва Чиро Имобиле приближиха Лацио до осминафиналите на Шампионската лига. Капитанът донесе изненадващо трудния успех с 2:0 срещу Селтик в мач от петия кръг на група 5.

Така римските "орли" постигнаха две поредни победи у дома в турнира за първи път от 2003 г. Имобиле пък стана първият италианец с две попадения в последните 10 минути на двубой в Шампионската лига от февруари 2009 г. насам, когато същото направи Лука Тони срещу Спортинг Лисабон.

Тази вечер, на Стадио Олимпико, Лацио започна по-добре - първо Густав Исаксен тества вратаря Джо Харт, а след това Фелипе Андерсон пропиля най-доброто положение преди почивката, стреляйки неточно с глава след центриране на Матео Гендузи.

Гостите бяха по-активни в началото на втората част, но Киого Фурухаши и Янг Хюн-Юн направиха пропуски, за разочарование на агитката от около 3000 привърженици на "детелините".

Вездесъщият Имобиле се появи в игра в 61' и започна да тормози шотландската отбрана. Той даде аванс на "бианкочелестите" в 82', преди да сложи точка на спора само 3 минути по-късно.

В добавеното време Селтик първоначално получи дузпа за избутване на Патрик, но реферът Мелер я отмени след консултация със системата за видеоповторения (VAR).

Така Лацио удължи кошмара на Селтик в Шампионската лига. Глазгоуци са в серия от 15 двубоя без победа.

С трите точки Лацио събра 10 на върха в група 5, а Селтик е на дъното с 1 и вече няма шансове за европейски футбол и през пролетта. В късния мач Атлетико Мадрид (8) приема Фейенорд (6).