Реал нокаутира Борусия с вихрен обрат след почивката

От 0:2 до 5:2 в повторение на финала в ШЛ от миналия сезон

Носителят на трофея в Шампионската лига Реал Мадрид удължи серията си без загуба у дома в турнира на 15 мача, след като направи уникален обрат в третия кръг. Кралският клуб губеше с 0:2 от Борусия Дортмунд на почивката, но нокаутира германците през втората част за крайното 5:2.

Двубоят беше повторение на финала от миналия сезон, когато Реал се наложи с 2:0 на Уембли.

Тази вечер, на Сантиаго Бернабеу в Мадрид, гостите играха страхотно през първото полуврме. Дониел Мален откри резултата в 30', а Джейми Байно-Гитънс удвои аванса на "жълто-черните" 4 минути по-късно.

След паузата обаче Реал напомни защо е №1 в европейския клубен футбол. Хеттрик реализира фаворитът за "Златната топка" Винисиус Жуниор, който бе точен в 62', 86' и 90+3', а по едно попадение добавиха Антонио Рюдигер в 60' и Лукас Васкес в 83'.

Успехът е втори за "Лос Бланкос" за сезона в турнира и им отрежда 11-ата позиция във временното класиране с 6 точки. Борусия заема шестата, след като допусна първата си загуба.

В четвъртия кръг Реал приема Милан, докато вестфалци са домакини на аутсайдера Щурм Грац.