Сака отстреля Севиля и напусна контузен (ВИДЕО)

Арсенал крачи към осминафиналите на Шампионската лига

Арсенал крачки към осминафиналите на Шампионската лига! "Артилеристите" победиха с изненадваща лекота с 2:0 гостуващия Севиля - носител на трофея в Лига Европа, в мач от четвъртия кръг на група 2.

В герой за тима на Микел Артета се превърна Букайо Сака, който блесна с гол и асистенция, но получи контузия и бе заменен принудително 5 минути преди края.

Така лондончани удължиха на 8 мача серията си без поражение у дома във всички турнири. С успеха Арсенал събра 9 точки на върха в групата, пред ПСВ Айндховен и Ланс с по 5, а Севиля е на дъното с едва 2.

Загубата удължи мъките на Севиля в евротурнирите далеч от дома. Андалусийците нямат победа в 15 поредни мача.

"Топчиите" навлязоха в двубоя с амбицията да се реваншират на феновете си за двете поредни загуби - 1:3 от Уест Хем за Купата на лигата и 0:1 от Нюкасъл.

Арсенал доминираше, но трябваше да чака до 29', когато Сака се измъкна след страхотно подаване на Жоржиньо и намери Леандро Тросар - 1:0. Попадението е второ за белгиеца в турнира през сезона.

Гостите се бранеха и завършиха първа част без да отправят удар към вратата, пазена от Давид Рая.

Съотношението на силите не се промени и след почивката, а Сака отбеляза втори гол в 64'.

В 85' обаче той стресна феновете на домакините, напускайки терена с травма.

За щастие на всички в Арсенал тя не изглежда сериозна. Освен това идва преди домакинството на новака Бърнли и задаващата се пауза заради мачовете на националните отбори.

Всички резултати и голмайстори тази вечер:

Група 1

Байерн - Галатасарай 2:1
1:0 Хари Кейн (80'), 2:0 Хари Кейн (86'), 2:1 Седрик Бакамбю (90+3')

Копенхаген - Манчестър Юнайтед 4:3
0:1 Расмус Ойлун (3'), 0:2 Расмус Ойлун (28'), 1:2 Мохамед Елиунуси (45'), 2:2 Диого Гонсалвеш (45+8'-дузпа), 2:3 Бруно Фернандеш (69'-дузпа), 3:3 Лукас Лерагер (83'), 4:3 Руни Бардгжи (87')

Група 2

Арсенал - Севиля 2:0
1:0 Леандро Тросар (29'), 2:0 Букайо Сака (64')

ПСВ Айндховен - Ланс 1:0
1:0 Люк де Йонг (12')

Група 3

Наполи - Унион Берлин 1:1
1:0 Матео Политано (39'), 1:1 Давид Фофана (52')

Реал Мадрид - Брага 3:0
1:0 Браим Диас (27'), 2:0 Винисиус Жуниор (58'), 3:0 Родриго (61')

Група 4

Реал Сосиедад - Бенфика 3:1
1:0 Микел Мерино (6'), 2:0 Микел Оярсабал (11'), 3:0 Андер Баренечеа (21'), 3:1 Рафа Силва (49')

Залцбург - Интер 0:1
0:1 Лаутаро Мартинес (86'-дузпа)