"Сити" прегази "Севиля", Холанд продължава да бележи

И "гражданите" започнаха с победа в Шампионската лига

Един от фаворитите за спечелване на Шампионската лига - "Манчестър Сити", започна участието си в турнира с разгром. "Гражданите" победиха с 4:0 "Севиля" като гости на старта на груповата фаза.

В основата на убедителния успех беше Арлинг Холанд, който отбеляза два от головете и има 12 от началото на кампанията. Норвежецът се разписа в 20' и 67', а по едно попадение добавиха Фил Фоудън в 58' и Рубен Диаш в 90+4'.

Същевременно "Севиля" продължава със слабото представяне. Тимът на Юлен Лопетеги разочарова и в испанската Примера дивисион, където има едва 1 точка след 4 кръга.

Тази вечер, на ст. "Рамон Санчес Писхуан", гостите доминираха преди почивката. Английският шампион навлезе в двубоя с 45% успеваемост срещу испански тимове, но изглежда статистиката не тежеше на Кевин Де Бройне и компания. "Сити" поведе в 20', след като капитанът намери Холанд на празна врата.

Андалусийците се активизираха след почивката, но "Сити" нанесе втория си удар в 58' чрез Фоудън. Холанд съвсем развали вечерта на "Севиля" в 67', когато прати топката в мрежата след спасяване на вратаря Ясин Бону.

Отборът на Пеп Гуардиола не изпусна контрола и в заключителните минути включилият се в атака централен бранител Диаш оформи крайния резултат, възползвайки се от подаване на Жоао Кансело.

Така "Сити" оглави група 7. Втори е тимът на "Борусия" Дортмунд, който победи с 3:0 "Копенхаген". В следващия кръг лидерите се сблъскват в Манчестър, а "Севиля" гостува на датския шампион.