"Сити" удържа "Атлетико" и е на полуфинал в Шампионската лига

Нулево равенство в реванша

"Манчестър Сити" и "Атлетико" Мадрид не си отбелязаха голове в реванша и след 1:0 в първия двубой "гражданите" се класираха за 1/2-финалите в Шампионската лига.

Реваншът на "Уанда Метрополитано" предложи динамика и напрежение. В последните секунди на добавеното време домакините натиснаха, но силите им не стигнаха за изравнително попадение, което да прати срещата в продължения.

В двубоя имаше общо четири точни удара, като три от тях дойдоха в добавеното време.

През първата част английският шампион владееше повече топката и атакуваше, но без видим резултат. След почивката "Атлетико" стана по-деен и постепенно увеличаваше натиска си. Именно тогава напрежението ексалира и Фелипе бе изгонен с втори жълт картон в 91-ата минута.

На полуфиналите "Сити" ще се изправи срещу "Реал" Мадрид. Първите мачове ще са на 26 и 27 април, а реваншите са седмица след това.