Сити запази перфектния си баланс в ШЛ с невиждан обрат (ВИДЕО)

40 гола в 35 мача за Арлинг Холанд

Пета поредна победа за Манчестър Сити в груповата фаза на Шампионската лига през този сезон! Носителят на трофея запази перфектния си баланс с обрат от 0:2 до 3:2 срещу гостуващия Лайпциг. Така тимът на Пеп Гуардиола си гарантира върха в група 7.

Успехът е исторически за "небесносините". Сити спечели, заличавайки пасив от 2 или повече гола за първи път в Шампионската лига. Английският първенец се провали в предишните 6 случая.

На Етихад Стейдиъм, домакините бяха неузнаваеми преди почивката. "Червените бикове" се възползваха от липсата на концентрация в защита на съперника и Лоис Опенда бе точен на два пъти - в 13' и 33'.

Сити се събуди през втората част. Само 10 минути след началото ѝ Арлинг Холанд отбеляза 40-ия си гол в 35 мача в турнира. Той вече има 12 попадения срещу Лайпциг в кариерата си - поне 5 повече от всеки друг.

В 70' Фил Фоудън изравни, преди резервата Фабио Карвальо да върне преднината на гостите. Голът обаче не беше зачетен заради тънка засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Три минути преди края друг, появил се като смяна - Хулиан Алварес, донесе победата за Сити.

Така "гражданите" вкараха 3 или повече попадения при домакинство в Шампионската лига за осми пореден път.

Сити е недостижим на първото място в група 7 с пълен актив от 15 точки. Втори е Лайпциг с 9 и осигурено място на осминафинал.

Третата позиция, даваща право на участие в Лига Европа през пролетта, заемат Йънг Бойс. Швейцарците победиха Цървена звезда с 2:0 у дома в другия двубой тази вечер и оставят сръбския гранд на дъното с 1 точка.

В следващия кръг Сити гостува в Белград, а Лайпциг приема Йънг Бойс.