"Тотнъм" превзе "Велодром" в последните секунди

"Шпорите" са на осминафинал в ШЛ, "Олимпик" Марсилия отпадна от Европа

"Тотнъм" се класира за осминафиналите на Шампионската лига след драматичен успех с 2:1 при визитата си на "Олимпик" Марсилия. Двубоят от последния кръг на група 4 бе решен от гол на Пиер-Емил Хойберг в последните секунди.

Така "шпорите" спечелиха групата с актив от 11 точки, следвани от "Айнтрахт" Франкфурт, който победи с 2:1 "Спортинг" Лисабон, за да окупира втората позиция с 10 точки. Трети са португалците със 7, а тимът на "Олимпик" Марсилия няма да играе в евротурнирите през пролетта, оставайки последен с 6.

На своя "Стад Велодром" французите бяха по-активни през първото полувреме и поведоха малко преди почивката чрез Шансел Мбемба, който се разписа с глава след центриране на Жордан Верету от корнер.

"Тотнъм" обаче изравни от сходна ситуация в 54' чрез Клеман Лангле, преди Хойберг да смълчи трибуните в петата минута от добавеното време, оформяйки обрата. Датският национал бе изведен от Хари Кейн и разстреля вратаря Пау Лопес.

"Шпорите" преодоляха груповата фаза на Шампионската лига за пети път в шестте си участия - 2010/2011, 2017/18, 2018/2019, 2019/20 и вече 2022/2023.