Убийствен Холанд разпиля Лайпциг, изравни се с Меси (ВИДЕО)

Норвежкият таран класира Манчестър Сити за четвъртфиналите в ШЛ

Арлинг Холанд се развихри с 5 гола при разгрома на Манчестър Сити със 7:0 срещу Лайпциг у дома в осминафиналите на Шампионската лига. Така тимът на Пеп Гуардиола продължава напред с общ резултат 8:1 (1:1 в Германия).

Норвежкият таран стана едва третият с 5 попадения в един мач от най-авторитетния клубен турнир, изравнявайки постижението на Лионел Меси (за Барселона срещу Байер Леверкузен, 2012 г.) и Луис Адриано (за Шахтьор Донецк срещу БАТЕ Борисов, 2014 г.).

Холанд има вече 33 гола в Шампионската лига - повече от Кака (30), Уейн Рууни (30), Самуел Ето'о (30) и Ариен Робен (31). "Златното момче" премина кота 30 на едва 22-годишна възраст - на колкото Кристиано Роналдо отбеляза дебютното си попадение в турнира.

Тази вечер, на "Етихад Стейдиъм", Сити получи дискусионна дузпа, която Холанд превърна в гол в 22'. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Бенямин Хенрихс, а за решението словенският арбитър Славко Винчич се консултира със системата за видеоповторения (VAR).

"Червените бикове" загубиха концентрация и 2 минути по-късно Холанд удвои аванса на Сити. Малко преди почивката, макар и с късмет, той оформи своя хеттрик - топката бе избита в него от бранител на Лайпциг и се оплете в мрежата зад стража Янис Бласвих.

Германците съвсем свалиха гарда през втората част и поражението стана унизително. Илкай Гюндоган вкара четвърти гол в 49', а Холанд покачи на 6:0, след като бе точен в 53' и 57', преди да бъде сменен 6 минути по-късно.

Крайния резултат оформи Кевин Де Бройне със страхотно изпълнение във втората минута от добавеното време.

По този начин Сити удължи на 24 мача серията си без поражение у дома в Шампионската лига. Тя включва вече 22 победи и 2 равенства, при внушителната голова разлика от 78:19.

Същевременно загубата е четвърта поредна за Лайпциг при визита на английски отбор в турнира - след 0:5 от Манчестър Юнайтед в групите през 2020/2021, 0:2 от Ливърпул в осминафиналите на същия сезон и 3:6 от Сити в основната фаза на предходната кампания.