Ураганът "Наполи" отново връхлетя "Аякс"

"Адзурите" се класираха за елиминациите в Шампионската лига

"Наполи" се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига, след като записа четвърта поредна победа! "Адзурите" спечелиха с 4:2 срещу "Аякс" у дома в мач от група 1 на турнира. Така тимът на Лучано Спалети продължи впечатляващото си представяне през настоящата кампания и вече има 17 гола за 4 кръга.

Раздялата с ключови играчи като Лоренцо Инсиние, Дрийс Мертенс и Калиду Кулибали преди началото на сезона намали очакванията на феновете, но "Наполи" лети.

И тази вечер "партенопеите" започнаха вдъхновено, както при разгрома с 6:1 в Амстердам преди седмица. Ирвинг Лосано откри резултата на ст. "Диего Армандо Марадона" още в 4' след двойно подаване с Пьотър Желински.

В 16' домакините вече водеха с 2:0 - Хвича Кварацхелия намери отлично Джакомо Распадори и италианският национал разстреля Ремко Пасвеер. Попадението е четвърто за Распадори в Шампионската лига за сезона.

"Аякс" отговори на предизвикателството в началото на втората част, когато влезлият като смяна Дейви Клаасен прати топката в мрежа зад Алекс Мерет.

В 62' обаче Кварацхелия покачи на 3:1 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Юриен Тимбер.

"Аякс" намали изоставането си 7 минути преди края, също от бялата точка. Стивън Бергвайн бе точен, след като Жуан Жезус повали резервата Брайън Броби в наказателното поле.

"Наполи" сложи точка на спора в 89' чрез Виктор Осимен, който ознаменува завръщането си след контузия. Нигериецът се възползва от груба грешка на Дейли Блинд и прати топката в мрежата с лекота.

Така неаполитанците записаха победа №9 в последните си 13 домакинства в Шампионската лига, докато "Аякс" удължи на 6 двубоя серията си без победа срещу представител на Серия "А".