Загреб мълча, но не заради убития фен на АЕК (ВИДЕО)

"Северът с отсъстващите" - феновете на Динамо подкрепиха арестуваните в Гърция хървати

АЕК смълча Загреб, след като победи Динамо в Загреб с 2:1 (0:1) в първи мач от третия кръг на квалификациите на Шампионската лига.

Реваншът ще се играе в събота в Атина.

Динамо поведе с гол на Марко Булат в 39-ата минута, но гостите обърнаха развоя през второто полувреме с голове на Кубер в 59-ата минута и Галанопулос в 90-ата минута.

Двубоят трябваше да се играе миналия вторник в Атина, но предишната вечер феновете на двата тима си спретнаха страшно меле, в което загина 29-годишният Михалис Кацурис.

УЕФА взе решение да отложи мача, но и да смени домакинството.

Срещата мина в сянката на трагедията с Михалис. Минутата мълчание преди началото беше спазена.

Ултрасите на Динамо от Bad Boys Blue, които бяха въвлечени във фаталния инцидент, излязоха с транспарант в подкрепа на арестуваните в Гърция хървати -"Северът с отсъстващите" и извадиха кутии за дарения за правна помощ за тях.

Арестувани са 12 души преди, по време и след мача на "Максимир" - част от тях са били в нетрезво състояние, други за притежание на наркотици и пиротехника, а един е опитал да влезе без билет на стадиона.