"Жълтата стена" вдъхнови Борусия за полуфинал в ШЛ (ВИДЕО)

Грандът от Дортмунд изхвърли Атлетико Мадрид след голово шоу

Борусия Дортмунд е на полуфинал в Шампионската лига за първи път от над десетилетие! "Жълто-черните" се класираха, след като победиха Атлетико Мадрид с 4:2 в реванша, заличавайки пасива от поражението с 1:2 в испанската столица преди седмица.

Първите 5 минути на Сигнал Идуна Парк предложиха два големи пропуска - Марсел Забитцер пропиля отлична възможност за домакините, а Алваро Мората направи същото на другия край на терена.

Бе Фау Бе прати в екстаз прочутата "Жълта стена" в 33', когато Матс Хумелс пусна страхотен пас към Юлиан Брандт и той преодоля Ян Облак от малък ъгъл. Шест минути по-късно играещият под наем от Челси Ян Маатсен покачи на 2:0 след комбинация със Забитцер.

Борусия стартира кошмарно второто полувреме - Хумелс си отбеляза автогол в 49'. Четвърт час по-късно Анхел Кореа изравни и тимът на Диего Симеоне си върна контрола... или поне така изглеждаше.

Домакините обаче показаха характер и отново излязоха напред - Никлас Фюлкруг засече с глава центриране на Забитцер в 71'. Последният покачи на 4:2 в 74', а от този момент до края Борусия бранеше преднината си и разчиташе на контраакции.

Стражът Облак остави Атлетико в играта с няколко блестящи спасявания, но "дюшекчиите" нямаха сили за повече в атака.

Загубата е осма за "рохибланкос" в последните им 11 визити в Германия. Същевременно Борусия продължава напред в елиминациите на евротурнир след поражение като гост в първата среща за девети път в клубната история.

В полуфиналите съперник на Борусия, който стигна до тази фаза за първи път от 2013 г. (тогава под ръководството на Юрген Клоп), ще бъде Пари Сен Жермен.