Знак за Лудогорец: Жалгирис препъна звездите на Галатасарай

Турският гранд допусна късно изравняване за 2:2 преди реванша

Звездите на Галатасарай не успяха да победят Жалгирис в първия мач от втория квалификационен кръг в Шампионската лига. Двубоят във Вилнюс завърши 2:2, а крайният победител ще се изправи срещу Лудогорец или Олимпия Любляна в следващата фаза на турнира.

Домакините поведоха с гол Матиас Ойевуси в началото на второто полувреме. Галатасарай стигна до бърз обрат между 75-ата и 78-ата минута, когато се разписаха Абдюлкерим Бардакджъ и Халил Дервишоглу. В добавеното време обаче Донатас Казлаускас изравни и запази шансовете на литовския тим.

В състава на Галатасарай отсъстваха големите звезди Мауро Икарди и Уилфред Заха, който все още не е картотекиран. За сметка на това в игра бяха Николо Дзаниоло и Дрис Мертенс.

Двубоят се игра на изкуствената настилка на стадиона на Жалгирис. Реваншът е следващата седмица в Истанбул.