ЦСКА направи 0:0 с 10 от "Македония"

"Армейците" с разочароващ старт в Лигата на конференциите

Разочароващ старт за ЦСКА в квалификациите за Лигата на конференциите. "Армейците" направиха 0:0 с домакина "Македония Гьорче Петров" в първия мач между двата тима от втория квалификационен кръг на турнира.

В Скопие, "армейците" играха с човек повече над полувреме след изгонването на Лемос от съперника малко преди почивката. Тимът на Саша Илич обаче не успя да се възползва от численото превъзходство.

През втората част се очакваше по-сериозен натиск от страна на ЦСКА, но "червените" не стигнаха до сериозни положения пред вратата на "Македония". Включването в игра на Калоян Кръстев, Радослав Живков, Лазар Туфегжич, Асен Дончев и Амос Юга не доведе до очаквания резултат.

Попадение за домакините беше отменено заради нарушение в атака още в първите минути на полувремето.

В 53' Стевковски спаси вратата си от попадение след опит на Туфегджич. Четвърт час след това обаче се стигна до страхотен шанс за "Македония". Защитата на българския отбор не успя да изчисти топката и капитанът на домакините Ермедим Адем стреля от около 20 метра, но неточно.

В 87-ата минута Асен Дончев подаде към Калоян Кръстев, чийто удар с глава също не намери целта.

В третата минута на добавеното време отново Кръстев опита да се разпише, но се получи пас към Радослав Живков, който от съвсем близо не съумя да отбележи.

Реваншът е след седмица на ст. "Българска Армия". Ако "червените" продължат напред, в третия кръг ще срещнат ирландския "Сейнт Патрикс Атлетик" или добре познатия "Мура" от Словения.

Съставите

"Македония": 1. Стевковски, 5. Илиевски, 6. Личина, 4. Мисевски, 3. Зука, 23. Алексовски, 8. Емини, 9. Адем (К), 17. Лемос, 29. Джурджевич, 32. Стойковски

ЦСКА: 1. Бусато, 5. Де Нойер, 22. Махмутович, 4. Кох, 19. Турицов (К), 3. Жеферсон, 15. Вион, 8. Шопов, 28. Морено, 27. Гарсес, 9. Назон