ЦСКА разпиля "Македония" на "Армията"

"Червените" продължават в Лигата на конференциите

startphoto.bg

ЦСКА се класира за третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, след като разгроми гостуващия "Македония Гьорче Петров" с 4:0 в реванша.

Под дъжда на ст. "Българска армия" в столицата, "червените" се реваншираха на феновете си за разочароващото нулево равенство в Скопие преди седмица.

Тимът на Саша Илич доминираше и стигна до изразителния успех с голове на капитана си Юрген Матай (30'), Георги Йомов (61') и дебютни попадения за Лазар Туфегджич (78') и Дюкенс Назон (87').

ЦСКА поведе след статично положение в 30'. След корнер Маурисио Гарсес свали за Матай, който отблизо с десния крак прати топката под гредата.

През втората част ЦСКА търпеливо чакаше своя миг и той дойде в 61' - Туфегджич изведе Йомов, който удвои.

Четвърт час преди края един от новите играчи - Назон, бе близо до дебютния си гол с "червената" фланелка, но ударът му с глава не намери целта. Две минути по-късно Тибо Вион стреля мощно от воле, но вратарят Стевковски изби в корнер. След изпълнението му Гарсес стреля с глава в напречната греда, а при добавката Туфегджич вкара първия си гол в официален мач за ЦСКА.

Три минути преди края Назон също откри головата си сметка за "армейците" и оформи разгрома - 4:0.

Съставите

ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 13. Галин Минков (46' - 5. Брадли де Нойер), 4. Мено Кох, 2. Юрген Матей (к), 19. Иван Турицов - 21. Амос Юга (70' - 3. Жеферсон), 20. Йоан Бауренски (45' - 15. Тибо Вион) - 10. Георги Йомов (64' - 8. Станислав Шопов), 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес - 14. Калоян Кръстев (53' - 9. Дюкенс Назон)

"Македония": 1. Християн Стевковски - 3. Фисник Зука (73' - 33. Християн Пецов), 4. Филип Мисевски, 6. Есмин Личина, 5. Боян Илиевски (74' - 11. Стефан Лазаревик) - 18. Йон Мена Перес (73' - 22. Аган Абази), 9. Ермедим Адем, 8. Сефер Амин, 23. Филип Алексовски (59' - 19. Емир Скендери) - 29. Фахрудин Джурджевич (59' - 20. Ваня Вучевич), 32. Кристиян Стойковски