Директен червен картон провали Ботев в Мостар

Пловдивчани отпаднаха от евротурнирите

Ботев Пловдив приключи участието си в европейските клубни турнири. "Канарчетата" споделиха съдбата на ЦСКА 1948, след като отстъпиха с 0:2 на Зрински Мостар (Босна и Херцеговина) като гости в реванша от третия предварителен кръг в Лигата на конференциите.

Така отборът на Душан Керкез отпадна въпреки успеха с 2:1 преди седмица.

Вратарят на Ботев Ханс Кристиан Бернат спаси дузпа на Франо Млинар в 22', отсъдена за фал на стража.

На ст. "Под Белия бряг" Зрински излезе напред в резултата в 39' чрез Нардин Мулахусейнович, но 2 минути по-късно дойде ключовият момент в срещата. Антоан Конте от Ботев получи директен червен картон за удар без топка срещу Матия Малекинушич.

Седем минути преди края Томислав Киш вкара втори гол за Зрински и сложи точка на спора.

В плейофите Зрински чака отбора на Витория Гимараеш (Португалия), който отстрани Цюрих (Швейцария) с общ резултат 5:0 (3:0 и 2:0).

Съставите:

Зрински: 35. Марко Марич – 6. Йосип Чорлука (6' - 50. Керим Мемия), 4. Хървойе Баришич (К), 44. Тони Шунич, 91. Марио Тицинович – 8. Франо Млинар (62' - 10. Томислав Киш), 14. Иван Посавец (62' - 21. Игор Савич), 20. Антонио Иванчич – 17. Матия Малекинушич (81' - 77. Бесарт Абдурахими), 11. Нардин Мулахусейнович, 25. Марио Чуже

Ботев: 1. Ханс Кристиан Бернат – 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис – 28. Янис Карабельов (86' - 91. Вини Трибуле), 20. Антонио Перера – 7. Самуел Акере (46' - 4. Ехидже Укаки), 10. Ивелин Попов (К) (79' - 99. Алекса Мараш), 40. Кристиан Нвачукву (56' - 88. Ален Корошец) – 9. Мартин Секулич (46' - 27. Сирики Диабате)