Гол на Десподов поведе ПАОК към изключителен обрат (ВИДЕО)

Националът влезе като резерва и вкара на Абърдийн с първото си докосване

Кирил Десподов влезе като резерва и отбеляза с първото си докосване при драматичната победа на ПАОК с 3:2 срещу Абърдийн.

Гръцкият гранд спечели в Шотландия след изключителен обрат, за да запише третия си пореден успех в група 7 на Лигата на конференциите.

На ст. Питодри домакините удържаха на натиска преди почивката. През втората част Абърдийн поведе набързо с 2:0 чрез Боян Миовски (50') и Данте Полвара (58').

Кошмарът за "доновете" започна в 73', когато Десподов смени Тайсон. Секунди по-късно капитанът на България прати топката в мрежата зад Келе Рос.

В 83' Виериня изравни благодарение на рикошет, а дълбоко в добавеното време за гостите беше отсъдена дузпа заради фал на Слободан Рубежич срещу Магомед Оздиев. Зад топката застана Стефан Шваб, който не сбърка и прати в екстаз агитката на "черно-белите".

Така ПАОК оглавява група 7 с пълен актив от 9 точки, а Абърдийн е трети с 1. В другия двубой Айнтрахт Франкфурт разби с 6:0 ХИК.

В следващия кръг - на 9 ноември, Десподов и компания очакват Абърдийн в Солун, докато Айнтрахт ще гостува в Хелзинки.