Кошмар на "Армията", ЦСКА грохна в Европа

Ученически грешки и беззъба атака закопаха "червените" срещу Сепси

ЦСКА стартира по кошмарен начин в Европа. "Червените" загубиха с 0:2 от носителя на Купата на Румъния Серси за ужас на 12 000 зрители на стадион "Българска армия". Те ще се нуждаят от чудо, за да продължат в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

За капак това е първо поражение в червения храма в европейските клубни турнири от 18 години насам. А футболистите на Саша Илич допуснаха да бъдат тотално надиграни въпреки милионите за селекция през лятото.

Още преди почивката гостите създадоха няколко опасни ситуации и единствено намесите на Густаво Бусато запазиха двете нули. През второто полувреме обаче бразилският вратар и колегите му в защита допуснаха ученически грешки. От тях с лекота се възползваха Николае Паун (68') и Роланд Варга (80').

Това обаче е най-малкото, с което ЦСКА се размина. Два пъти гредите попречиха на Сепси да си тръгне за Румъния с още по-изразителна победа. Същевременно "армейците" така и не създадоха смислена атака.

Реваншът е след седмица, а българският тим ще трябва да излезе преобразен, ако разчита на ново достойно представяне на континенталната сцена.