Кошмарът "Бодьо" отново застигна "Рома"

Римските "вълци" допуснаха обрат в четвъртфиналите на Лигата на конференциите

Кошмарът "Бодьо Глимт" отново застигна "Рома"! След като допуснаха унизителна загуба с 1:6 в груповата фаза, тази вечер римските "вълци" отново отстъпиха при визитата си в Норвегия от Лигата на конференциите. "Бодьо" се наложи с 2:1 в първия сблъсък между двата тима от четвъртфиналите на третия по сила европейски клубен турнир.

"Рома" поведе в 43' чрез капитана Лоренцо Пелегрини. Голът е 12-и за него през настоящата кампания, с което той подобри рекорда си за попадения в рамките на един сезон.

"Бодьо" обаче се активизира и постигна обрат през втората част. Първо вратарят на гостите Руи Патрисио сбърка при изстрел на Улрик Салтнес и резултатът бе изравнен. Скандинавците нанесоха съкрушителния си удар минута преди края, когато точен бе Хюго Ветлесен.

Така "Бодьо" се превръща в "черна котка" не само за "Рома", но и за треньора на тима Жозе Моуриньо. Специалния няма победа в трите си мача срещу норвежците. По-неудобен съперник за него е само "Реал" Мадрид, срещу който не е записал победа в 5 двубоя.

Реваншът на "Стадио Олимпико" в Рим е на 14 април (четвъртък).