"Лестър" и "Рома" оставиха развръзката за Вечния град

Тимът на Жозе Моуриньо стигна до 1:1 в Англия

"Лестър" и гостуващият "Рома" завършиха 1:1 в първия полуфинален сблъсък между двата тима в Лигата на конференциите. На "Кинг Пауър Стейдиъм" в Източен Мидлендс, домакините бяха по-активни и създадоха повече положения, но селекцията на Жозе Моуриньо си тръгна непобедена.

"Джалоросите" обаче не успяха да прекъснат поредицата от 14 полуфинални мача в Европа без победа на италиански представител срещу английски. Серията включва 5 равенства и 9 поражения.

"Рома" откри резултата в 15' чрез капитана си Лоренцо Пелегрини, който завърши атаката след отличен извеждащ пас на Никола Залевски. Голът е под №4 за полузащитника в евротурнирите през настоящия сезон - негов личен рекорд.

"Лисиците" обаче се активизираха и стигнаха до изравняване в 67', когато Адемола Лукман засече центриране на Харви Барнс.

В крайна сметка равенството се запази и двата отбора оставиха развръзката за реванша в Рим следващата седмица.

Другият полуфинал бе очаквано зрелищен. "Фейенорд" спечели срещу "Олимпик" Марсилия с 3:2 у дома.

Нидерландците поведоха с 2:0 с попадения на Сириел Десерс (18') и Луис Синистера (20'), но гостите изравниха до почивката чрез Бамба Диенг (28') и Жерсон (40'). Победното попадение за "Фейенорд" бе дело на Десерс още в началото на втората част.