"Левски" превзе крепостта на "спартанците" в последните секунди

Филип Кръстев пропусна дузпа през първата част, но се реваншира в края

"Левски" постигна драматична победа срещу "Хамрун Спартанс" като гост в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. "Сините" спечелиха с 1:0 на ст. "Та' Али", а успехът бе изкован в последните секунди на двубоя с попадение на Филип Кръстев. Националът се превърна в герой, но преди това бе грешник.

"Сините" пропиляха отлична възможност преди почивката. Още в 10' Билал Бари бе задържан в наказателното поле на съперника, ударът на Кръстев от дузпа обаче срещна десния страничен стълб.

Пропускът разстрои играта на "Левски" и отборът на Станимир Стоилов трудно създаваше голови положения. Уелтън и Роналдо имаха няколко неуспешни изпълнения в завършващата фаза, а на другия край капитанът Николай Михайлов направи две спасявания.

През втората част "сините" допуснаха неточности в защита, от които "Хамрун" не се възползва. Стигна се до петата минута от добавеното време, когато топката попадна в Кръстев след рикошет при удар на Андриан Краев и бившият играч на "Славия" не сбърка - 1:0 за "Левски".

Реваншът в София е след седмица (11 август), а ако елиминира "Хамрун", столичният гранд ще мери сили със загубилия от двойката АЕК Ларнака - "Партизан". Кипърците изненадващо се наложиха с 2:1 у дома в първата среща.

Съставите

"Хамрун": Бонело, Борг, Емерсон, Биеличич, Корбалан, Прша, Гуиламлер, Камензули, Додо, Джони, Машике

"Левски": Михайлов, Сундберг, Ван дер Каап, Кордоба, Петрис, Кръстев, Миланов, Цунами, Роналдо, Уелтън, Бари