Лудогорец аут от Европа след драма с дузпи (ВИДЕО)

20-годишен вратар е големият герой за Андерлехт

Лудогорец приключи участието си в евротурнирите! Българският шампион отпадна в плейофната фаза на Лигата на конференциите след драма с дузпи. "Орлите" загубиха с 1:2 от Андерлехт в редовното време и продълженията (1:0 в Разград), а при наказателните удари младият страж на домакините Барт Вербрюген се оказа непреодолим.

На ст. Констант Ванден Сток, Лудогорец нямаше късмет в 13', когато Франко Русо си отбеляза автогол след неточен удар на Ислам Слимани. В 68' Яри Версхарен покачи на 2:0, но само 3 минути по-късно Игор Тиаго върна едно попадение.

До края на редовното време белгийците бяха спрени от напречната греда и двубоят навлезе в продължения.

Още в началото им Якуб Пьотровски от Лудогорец беше изгонен след втори жълт картон. В оставащите минути българският шампион се бранеше и разчиташе на епизодични контраатаки.

Спорът се реши с дузпи, при които 20-годишният вратар на Андерлехт Вербрюген отрази слабите удари на Пипа, Доминик Янков и Педриньо, докато за белгийците от бялата точка не сбърка никой - Лиор Рефаелов, капитанът Ян Вертонген и Яри Версхарен бяха точни, класирайки тима си за осминафиналите.