Лудогорец гази на старта в Лигата на конференциите (ВИДЕО)

Българският шампион не остави шанс на Спартак Търнава

Лудогорец започна с убедителна победа участието си в груповата фаза на Лигата на конференциите! Българският шампион разгроми с 4:0 гостуващия Спартак Търнава.

Словашкият тим удържа нулево равенство до почивката, но през втората част "орлите" бяха неудържими. Иван Йорданов откри резултата в 46', последваха два гола на Якуб Пьотровски в 51' и 63', преди Руан Секо да вкара за 4:0 в последните секунди.

Така, след първия си успех в основната фаза на третия по сила европейски клубен турнир, Лудогорец оглави група 8. Втори е турският гранд Фенербахче, който спечели с 3:1 у дома срещу датския Нордселанд.

Тази вечер, на Хювефарма Арена в Разград, Лудогорец доминираше още през първата част, но не успя да се възползва от превъзходството си. Спартак действаше отлично в дефанзивен план и разчиташе на контраатаки.

Второто полувреме обаче започна с попадение за "орлите" след шут от дистанция на Йорданов.

Пет минути по-късно Пьотровски наказа груба грешка на словашката защита и засече подаване на Матиас Тисера - 2:0.

Съперникът отговори с неточен удар с глава на Джуриш, преди Пьотровски отново да порази целта, този път от дистанция.

В края на двубоя в игра за гостите се появи бившият футболист на Левски Роман Прохазка, който стреля покрай вратата веднъж, а после си изкара жълт картон.

Лудогорец довърши Спартак в последната минута от добавените 4 с технично изпълнение на Секо.

В следващия кръг - на 5 октомври, отборът на Ивайло Петев гостува на Нордселанд, докато Спартак приема фаворита Фенербахче.