След кръв и битка: Приказката за Левски свърши

"Сините" не удържаха Айнтрахт - 0:2 в реванша

След кървава битка и храбра игра Левски напусна Европа. Тимът на Николай Костов отстъпи с 0:2 на Айнтрахт с късни голове пред пълните трибуни на стадиона във Франкфурт и близо 3000 свои темпераментни привърженици. Така "сините" отпаднаха на прага на групите в Лигата на конференциите с общ резултат 1:3.

С чудесна тактическа дисциплина Левски удържа домакините преди почивката. Костов заложи на трима централни защитници и на бързи атаки.

През второто полувреме обаче натискът на Айнтрахт даде резултат. Резервата Джесик Нгакам откри в 79-ата минута след асистенция на Марио Гьотце, а Елис Скири удвои в 86-ата минута.

Малко преди първото попадение "сините", които излязоха в жълти екипи, имаха сериозни претенции към рефера. Рикардиньо се озова облян в кръв след удар с лакът при единоборство във въздуха, но сигнал не последва.

Левски изпраща най-успешния си сезон на европейската сцена от 13 години насам. Тимът отстрани два съперника - Шкупи от Северна Македония и израелския Апоел Беер Шева.