Българка е №1 в Европа на бадминтон

Калояна Налбантова спечели титлата на сингъл на европейското първенство в Белград

Калояна Налбантова спечели титлата на сингъл на европейското първенство по бадминтон за девойки (U19) в сръбската столица Белград. Поставената под №10 българка победи на финала петата в схемата англичанка Лиза Куртин с 14:21, 21:17, 21:16.

Налбантова, която е европейска шампионка (U17) от миналата година, загуби първия гейм, но направи обрат в следващите два, информира БТА. Във втората част възпитаничката на Стилиян Макарски записа серия от 7:0, за да поведе с 16:11 и след 21:17 изравни резултата. В третия гейм до средата се игра равностойно, след което българката отбеляза 6 безответно точки, за да вземе аванс от 18:13 и след 21:16 затвори мача.