Доминацията на Верстапен продължава

Нидерландецът записа седми пореден успех във Формула 1

Доминацията на Макс Верстапен във Формула 1 продължава! Нидерландецът записа седма поредна победа, след като спечели и Гран При на Унгария - 11-и кръг за сезона. Пилотът на "Ред Бул" поведе от първата обиколка и не изпусна лидерската позиция.

Успехът е девети през сезона за двукратния световен шампион. Той не финишира първи само в Саудитска Арабия и Азербайджан, където триумфира съотборникът му Серхио Перес.

Летящият холандец вече се е прицелил в рекорда на Себастиан Фетел, който постигна 9 поредни победи през 2013 г.

Надпреварата днес започна отлично за Верстапен, който изпревари стартиралия от полпозишън Люис Хамилтън още в първия завой. Постепенно фаворитът натрупа аванс и в крайна сметка бе с над 30 секунди по-бърз от конкуренцията.

Втори завърши Ландо Норис с "Макларън", на подиума се качи и Перес.

В класирането при пилотите Верстапен води с актив от 281 точки - 100 пред Перес. Трети е Фернандо Алонсо от "Астън Мартин" със 139, а Топ 4 допълва Хамилтън със 133.

Следващият старт от календара на Формула 1 е Гран При на Белгия на 30 юли. На писта "Спа" Верстапен ще преследва успех №45 в кариерата си.