Историческа загуба за Нова Зеландия на световното по ръгби (ВИДЕО)

Франция ликува след 27:13

Нова Зеландия загуби мач от груповата фаза на световно първенство по ръгби за първи път в своята история! Отборът загуби от Франция в мача на откриването на Мондиал 2023 с 13:27.

All Blacks са участвали на всичките 10 световни първенства, като са изиграли 31 мача в предварителния поток преди срещата с "петлите" - всичките 31 досега бяха спечелени от новозеландците.

Островитяните има само 8 поражения на световни - седем в плейофите и сега първо в груповата фаза.

Франция от своя страна направи огромна крачка към спечелване на първото място в групата, в която са още Италия, Уругвай и Намибия.

Марк Телеа реализира най-бързото есе на Мондиал още във 2', но французите се окопитиха и успяха да обърнат резултата още преди почивката след три шута на Томас Рамос.

Втората част започна с ново есе на Телеа за гостите и с това приключи всичко качествено за All Blacks. Франция доминираше до края на мача и с есета на Дамиан Пино и Мелви Жамине домакините дръпнаха сериозно в резултата и не допуснаха повече изненади.

Десетата юбилейна Световна купа по ръгби ще приключи на 28 октомври и ще се проведе в девет френски града - Сен Дени, Марсилия, Лион, Вилньов д'Аскю, Бордо, Сент Етиен, Ница, Нант, Тулуза.