Изненадващ победител в Гран При на Монако

Тежка катастрофа на Мик Шумахер беляза състезанието

Изненадващ победител в Гран При на Монако от Формула 1! Пилотът на "Ред Бул" Серхио Перес триумфира, оставяйки зад себе си Карлос Сайнс-младши от "Ферари" и своя съотборник - световния шампион Макс Верстапен. Успехът е втори за мексиканския пилот с "Ред Бул" и общо трети в кариерата му.

Шарл Льоклер с "Ферари" се провали заради груба стратегическа грешка на екипа на "Черните кончета". Той бе повикан в бокса малко след изминаването на 20 обиколки, но в момент, в който там бе Сайнс-младши. Така двамата изгубиха първото и второто място, от което стартираха и изглеждаше, че няма как да изпуснат по тесните улици на Княжеството.

Надпреварата бе белязана от тежка катастрофа с Мик Шумахер около 30-ата обиколка. Синът на легендата Михаел Шумахер остана невредим, но се стигна до забавяне на състезанието.

Така, след Гран При на Монако, в класирането при пилотите води Верстапен със 110 точки, пред Льоклер със 104 и Перес с 85. Следващото състезание от календара на Формула 1 е в Баку (Азербайджан) на 12 юни.