Верстапен спечели наградата "Лауреус" за най-добър спортист

№1 при жените е Илейн Томпсън-Хера

Шампионът във Формула 1 Макс Верстапен бе избран за спортист №1 на 2021 година от световната спортна академия "Лауреус".

За най-добра при жените бе определена лекоатлетката Илейн Томпсън-Хера от Ямайка. Тя спечели три златни медала на олимпийските игри в Токио.

Отбор №1 стана националният тим на Италия по футбол, който миналото лято завоюва европейската титла след победа над Англия на финала в Лондон.

Ема Радукану пък грабна отличието за пробив на годината. Британската тийнейджърка стана първата представителка на страната, която успява да спечели Откритото първенство по тенис на САЩ от 44 години насам.

Нападателят на "Байерн" Мюнхен Роберт Левандовски бе отличен в категорията "Постижение на годината", тъй като успя да подобри рекорда на Герд Мюлер от 40 гола в рамките на един сезон в Бундеслигата.