Льоклер удържа Верстапен и спечели в Австрия

Втора поредна победа за "Ферари"

Шарл Льоклер записа изненадваща, но и категорична победа срещу Макс Верстапен в Гран при на Австрия от Формула 1. Пилотът на "Ферари" записа пети успех в кариерата си и излезе на второ място в генералното класиране.

Верстапен започна отлично и зае лидерската позиция в завой номер 1, а Карлос Сайнц ("Ферари") временно остана втори пред Льоклер. Джордж Ръсел ("Мерцедес") пък допря болида на Серхио Перес ("Ред Бул") и го изпрати в чакъла, елиминирайки един от четиримата фаворити за победата.

Льоклер изпревари Сайнц и се съсредоточи върху преследване на първото място, от което го делеше близо една секунда. Тя беше заличена бързо и пилотът на Скудерията успя да изпревари конкурента си от "Ред Бул" от третия опит - във вътрешната страна на завой номер 4 в 12-ата обиколка.

Верстапен дори беше застрашен и от Сайнц, но испанецът получи проблеми с двигателя и отпадна.

Льоклер завърши с 1.532 секунди пред световния шампион и триумфира за първи път в кариерата си в Австрия. Той вече има пет победи - в Австралия и Бахрейн тази година, и в Италия и Белгия през 2019-а.

Италианският конструктор пък записа втори пореден успех във Формула 1 след този на Сайнц във Великобритания.

След като Перес не завърши състезанието, Льоклер вече е втори със 163 точки, а Верстапен продължава да води с 208.

Трети на "Ред Бул Ринг" финишира Люис Хамилтън с "Мерцедес", който стигна и до трети пореден подиум. Джордж Ръсел е четвърти, Естебан Окон пети, а челната шестица бе затворена от Мик Шумахер с "Хаас".