Брутален женски бой между България и Румъния на хокей (ВИДЕО)

Мачът бе от световното първенство в Дивизия III

Грозни сцени помрачиха мача между националните отбори на България и Румъния от световното първенство по хокей на лед за жени в Дивизия III. Победата отиде в ръцете на северните ни съседки, които триумфираха с 10:2, но резултатът остана на заден план след последвалите събития.

Напрежението взе връх след края на срещата, която бе директен спор за четвъртото място в група А. Дамите на двата отбора започнаха масов бой след финалната сирена, когато започнаха да си разменят жестоки удари.Това принуди реферите да приложат сериозни санкции, отсъждайки 265 наказателни минути на румънките и 289 на българките.

Мачът се изигра на 9 април (неделя) в Брашов. В крайна сметка „лъвиците“ финишираха на пето място, докато румънките приключиха на четвъртата позиция.