Наше момиче с най-добър резултат на прескок в Баку

Валентина Георгиева докосва олимпийската квота

Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Баку, Азербайджан, която е и олимпийска квалификация за Париж 2024.

Българката получи оценки от 13.800 и 13.400 точки в двата си опита и така тя приключи със среден резултат от 13.600 пункта, което ѝ отреди първото място в пресявките.

Надпреварата е едва трета за Георгиева след завръщането ѝ в залата, след като през август 2022 г. получи тежка контузия по време на европейското първенство в Мюнхен.

Снимка: Facebook

От началото на тази година възпитаничката на Филип Янев спечели две сребърни отличия на прескок на първите две Световни купи - в Кайро и Котбус.

В квалификациите на земя в Азербайджан Еди Пенев зае 9-о място и е първа резерва за финала, докато Димитър Димитров остана назад - 42-ри.

На успоредка Божидар Златанов и Йордан Александров се наредиха съответно 28-и и 43-и.

Пресявките на останалите уреди продължават в петък.