Първа победа за Никола Цолов във Формула 4

15-годишният българин бе поздравен от легендата Фернандо Алонсо

Българският пилот Никола Цолов записа дебютна победа още в първия уикенд на испанската Формула 4!

15-годишният талант спечели третия старт на португалската писта "Портимао" - част от първия кръг за сезона.

След отличното представяне Цолов бе поздравен от своя мениджър - легендата и двукратен световен шампион във Формула 1 - Фернандо Алонсо.

Днес Цолов потегли от първа позиция на "Кампос Рейсинг", но беше изпреварен още в самото начало. В крайна сметка обаче успя да се пребори и стъпи на върха.

Тийнейджърът стартира от полпозишън и в другите две състезания. В съботното изостана след потеглянето, но направи най-бърза обиколка и финишира 14-и. В неделния старт Цолов остана пети.

Във Формула 4 участват най-талантливите пилоти до 16 години, а болидите са подобие на тези във Формула 1. За Цолов настоящият сезон е дебютен в надпреварата. Доскоро той се състезаваше в картинга.