Първи медал за България от световното по самбо

Завоюва го Анна-Мария Манушева

Първи медал за България от световното първенство по самбо в Ереван (Армения)! Анна-Мария Манушева спечели бронз в кат. до 65 кг при жените.

Националката постигна 3 победи - срещу Анастастия Шевченко (Украйна), Луция Бабич (Хърватия) и Маурийн Пинто (Франция). Тя отстъпи единствено на шампионката Даниела Ждан (Украйна).

Медалът е втори за Манушева на световно първенство след бронза, който завоюва в дебюта си през 2019 г.

В останалите категории българите не успяха да стигнат до отличията. При мъжете до 71 кг Ангел Ангелов, до 88 кг Йордан Тодоров и в бойното самбо 58 кг Борис Къндов загубиха началните срещи.

В първия ден вчера Таня Радулова (54 кг), Ива Иванова (59 кг), Борислав Янаков (58 кг), Димитър Стоянов (64 кг) и Християн Ямболиев (бойно самбо, 79 кг) също не успяха да вземат медал.

На шампионата в Ереван България участва с 12 самбисти. Утре са срещите на Иван Хърков (79 кг), Емил Незиров (71 кг) и Делян Алишахи (над 98 кг).

Снимка: sambo.sport