Ред Бул с двоен триумф в Саудитска Арабия

Серхио Перес спечели състезание от Формула 1 за пети път

Двоен триумф за Ред Бул в Гран При на Саудитска Арабия! Мексиканецът Серхио Перес спечели състезание от календара на Формула 1 за пети път в кариерата си, а неговият съотборник и действащ световен шампион - Макс Верстапен завърши втори.

Последният имаше проблеми с полуоската, заради които стартира 15-и, но се качи на подиума с брилянтно каране и малко късмет - излизане на колата за сигурност в 17-ата обиколка заради спрелия на 13-и завой болид на Ланс Строл.

На Перес бе по-лесно. Той бе изпреварен от Фернандо Алонсо в спринта до първия завой, но си върна водачеството още в четвъртата обиколка и не го изпусна до края.

Топ 3 първоначално оформи Алонсо. Легендата финишира на 20.728 сек от победителя, за да стигне до своя подиум №100 във Формула 1. Испанецът обаче беше лишен от него след наказание от 10 секунди и се свлече до четвъртата позиция.

Трети и пети завършиха пилотите на Мерцедес - Джордж Ръсел и Люис Хамилтън, а точки взеха също Карлос Сайнц-младши, Шарл Льоклер, Естебан Окон, Пиер Гасли и Кевин Магнусен.

Следващият старт във Формула 1 е Гран При на Австралия в Мелбърн на 30 март.