Сензация: Верстапен загуби от Норис у дома

Британецът изпревари шампиона с 20 секунди на "Зандвоорт"

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен (Ред Бул) получи болезнен шамар на родна земя. Той беше в серия от три поредни победи в Гран при на Нидерландия от Формула 1, но този път отстъпи пред основния си съперник за титлата - Ландо Норис.

Британецът финишира първи на пистата "Зандвоорт" с над 20 секунди преднина за разочарование на препълнените трибуни. Верстапен успя да го изпревари преди първия завой, но в 18-ата обиколка пилотът на Макларън отново поведе колоната и не изпусна позицията си до края.

Трети остана Шарл Льоклер (Ферари) пред Оскар Пиастри и Карлос Сайнц. Топ 10 допълниха Серхио Перес, Джордж Ръсел, Люис Хамилтън, Пиер Гасли и Фернандо Алонсо.

В генералното класиране Верстапен остава начело с аванс от 69 точки пред Норис. Следващото състезание е след седмица - на пистата "Монца" в Италия.