След 35 километра: Да те чакат с пръстен на финала (ВИДЕО)

Състезател по спортно ходене предложи на любимата си на световното

Любовта витаеше във въздуха по време на световното първенство по лека атлетика в Будапеща. Двамата състезатели по спортно ходене се сгодиха след финала на дистанцията 35 км.

Словачката Хана Бързалова тъкмо завърши надпреварата при жените, когато забеляза приятеля си Доминик Черни - финиширал малко по-рано при мъжете. Той падна на едно коляно, за да предложи брак на любимата си. За щастие тя имаше достатъчно останал въздух, за да каже "да".

Щастливият от развръзката Черни понесе годеницата си на ръце. След това двойката позира пред камерите, а Бързалова гордо показа пръстена на ръката си.

25-годишният Доминик се класира на 19-о място с лично постижение - 2:32.56 ч. 22-годишната Хана остана 28-ма с най-доброто си време на сезона - 3:02.47 ч.