Триумф за Верстапен в Мексико, задмина Шумахер и Фетел

Световният шампион наложи доминация във Формула 1 през сезона

Световният шампион Макс Верстапен влезе в историята на Формула 1, след като спечели и Гран При на Мексико. Успехът е 14-и за нидерландеца от началото на сезона, с което той излезе еднолично начело по брой победи в рамките на една кампания. Досега Верстапен делеше върха с легендата Михаел Шумахер и Себастиан Фетел, които записаха по 13 съответно през 2004 и 2013 г.

Верстапен подобри и рекорда за най-много спечели точки в рамките на година. В момента има 416 - 3 повече от Люис Хамилтън, триумфирал в 21 надпревари през 2019-а.

Днес пилотът на "Ред Бул" стартира първи и запази лидерската си позиция до края. Верстапен покри дистанцията само с едно спиране в бокса и завърши с 15.1 секунди пред Хамилтън ("Мерцедес"). Британецът проведе отлично състезание, но не издържа на темпото, наложено от шампиона.

Трети на писта "Ерманос Родригес" за втора поредна година се нареди местният любимец Серхио Перес ("Ред Бул"). Пети и шести завършиха пилотите на "Ферари" Карлос Сайнц-младши и Шарл Льоклер. Топ 10 оформиха Даниел Рикардо, който го постигна въпреки 10-секундно наказание за удар с Юки Цунода в 51-ата обиколка, Естебан Окон, Ландо Норис и Валтери Ботас.

Продължава дуелът между Серхио Перес и Шарл Льоклер за второто място в генералното класиране. Мексиканецът вече има 5 точки аванс два кръга преди края. Следващото състезание от календара на Формула 1 е Гран При на Бразилия на 13 ноември.