Ужасяващата контузия на Ангел Русев (ВИДЕО)

Рамото на щангиста поддаде при опит с тежест два пъти над личното му тегло

Световното по вдигане на тежести в Богота започна с жестока драма и горчилка за България.

В кат. до 55 кг Ангел Русев остана шести в инфарктно състезание, в което беше на косъм от медалите. Вместо това, той беше изнесен на ръце от подиума заради тежка контузия и за първи път в цялата си кариера остана без отличие от голямо първенство.

Всичко започна още в началото на надпреварата. Тогава дясното рамо на европейския шампион поддаде на тежест от 110 кг – два пъти повече от личното му състезателно тегло. Това доведе до два неуспешни опита на тези килограми, но Русев показа лъвско сърце и спечели аплодисментите на публиката.

Нещо повече: Ангел Русев не се отказа от участие, въпреки че остана с покорени 106 кг от първи опит в първото движение – изхвърлянето.

Гледайте световното първенство по вдигане на тежести от колумбийската столица онлайн на спортния сайт btvsport.bg.

В петък срещу събота през нощта, в 2:00 часа, започва прякото ни предаване на битката в кат. до 77 кг, където Божидар Андреев ще се опита да завоюва първо отличие за България от шампионата на планетата.