Верстапен победи в Канада и се откъсна на върха

Световният шампион записа шеста победа за сезона във Формула 1

Световният шампион Макс Верстапен ("Ред Бул") спечели Гран При на Канада за шестата си победа през сезона във Формула 1 и увеличи своя аванс на върха при пилотите.

Втори тази вечер се нареди Карлос Сайнц-младши. Пилотът на "Ферари" преследваше Верстапен във всичките 70 обиколки и успя да свали разликата до половин секунда в края, но не и да стигне до атака на лидерската позиция.

Трети финишира седемкратният световен шампион Люис Хамилтън ("Мерцедес"), следван от своя съотборник Джордж Ръсел.

Така Верстапен вече е с актив от 175 точки в класирането при пилотите, пред съотборника си Серхио Перес със 129, а Шарл Льоклер ("Ферари") е трети със 126 след петото си място днес. Четвъртата позиция заема Ръсел със 111, докато Сайнц-младши е пети със 102 точки.

Следващата надпревара от календара на Формула 1 е Гран При на Великобритания на 3 юли.