Верстапен удържа Норис и взе победа №5

Ферари се завърна на подиума на "Имола" след 2006 година и Михаел Шумахер

Макс Верстапен (Ред Бул) записа драматична победа в състезанието за Гран при на Емилия-Романя във Формула 1. Третият пореден успех на световния шампион на пистата "Имола" дойде след здрава битка с Ландо Норис (Макларън) до последната обиколка. Двамата финишираха в рамките на 0,7 секунди.

На трето място завърши Шарл Леклер с Ферари. Скудерията нямаше подиум на домашното си трасе от 2006 година насам, когато спечели Михаел Шумахер.

Верстапен увеличи аванса си в класирането при пилотите, като има вече 161 точки. Зад него Леклер изпревари Перес и вече заема второто място със 113 точки, с 6 повече от мексиканският пилот на Ред Бул.

Сезонът във Формула 1 продължава след седмица с надпреварата за Гран При на Монако.