Втора световна титла за България в летния биатлон

Триумф за Валентина Димитрова при девойките

България има втора шампионка на световното първенство по летен биатлон в Естония!

Валентина Димитрова триумфира при девойките в спринта на 6 км.

Тя допусна две грешки в първа стрелба, но това не ѝ попречи да завърши първа. 21-годишната биатлонистка от Дупница изпревари с 6 десети украинка Виктория Хвостенко. Бронзът бе за Олена Хородна също от Украйна.

Това е втора българска световна шампионка на първенството, след като преди два дни Лора Христова триумфира в суперспринта при девойките.

Днес тя финишира четвърта след три пропуска, на по-малко от 5 секунди от медалите. Стефани Йолова (с 3 грешки) е 17-та, Райа Аджамова (с 5 грешки) е 43-та, Ирина Георгиева (с 6 грешки) е 48-ма, 50-та е Никол Кленовска (със 7 грешки).

По-рано в същата дисциплина при младежите България класира двама биатлонисти в първата десетка. С един пропуск от двете си стрелби Константин Василев е шести - на 1:15 мин. след шампиона Виталий Мандзин
(Украйна), а без грешка на рубежа Георги Джоргов финишира девети.