Злато за Ивет Горанова във Венеция

Олимпийската шампионка от Токио 2020 постигна 6 победи

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал в кат. до 61 кг "кумите" в 30-ото издание на международния турнир по карате "Венеция къп".

Българката постигна шест победи по пътя си до първото място в Италия, като на финала надделя над Александра Шолохова (Укр) с 5:0.

Надпреварата е част от подготовката на родната ни каратистка за следващата година. Тя се завърна на международната сцена миналия месец след кратка почивка, като грабна два златни медала в Букурещ. Горанова стана първа в две категории – "кумите" до 61 кг и Оpen.

Основната цел на Ивет за 2023 г. остават Европейските игри, където тя ще защитава титлата си.

Страната ни завоюва още едно отличие във Венеция. При 55-килограмовите Ивана Каменова спечели бронз. Състезателката на карате клуб "Цанев" започна с три победи, след което загуби от Диана Шостак (Укр). В спор за бронза Каменова победи с 2:1 Алмина Халилович (БиХ).

В класирането по медали България дело деветото място с Босна и Херцеговина. На първо място са домакините от Италия.