10 от Лудогорец отново си тръгнаха с празни ръце от Белгия (ВИДЕО)

Андерлехт и VAR сломиха "орлите" в края

Лудогорец отново си тръгна с празни ръце от Белгия. Българският шампион отстъпи драматично с 0:2 като гост на Андерлехт в мач от третия кръг на Лига Европа.

"Орлите" играха с 10 души от 30' заради директен червен картон на Кайо Видал. Играчите на Лудогорец получиха и 5 жълти картона до почивката, което разгневи родната агитка. Към терена полетяха бутилки, а около 700-те гостуващи привърженици скандираха "Мафия".

Андерлехт поведе в 67' чрез резервата Сам Едоузи, който се разписа за втори път от началото на сезона.

В 90' резервата Руан Секо прати топката в мрежата на Андерлехт, но попадението не беше зачетено заради тънка засада на капитана Педро Нареси след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Андерс Дрейер сложи точка на спора в четвъртата минута от добавеното време - 0:2.

Така Андерлехт започна основната фаза на евротурнир с 3 поредни победи за първи път от сезон 2011/2012, когато спечели групата си в турнира в компанията на Локомотив Москва, АЕК Атина и Щурм Грац.

Лудогорец има вече 5 мача срещу белгийци. През сезон 2020/2021 Лудогорец отстъпи с 1:2 у дома и 1:3 като гост на Антверпен в груповата фаза на Лига Европа. Две години по-късно "орлите" победиха с 1:0 именно Андерлехт вкъщи, но загубиха с 1:2 (0:3 след дузпи) в реванша от плейофите на Лигата на конференциите.

В четвъртия кръг - на 7 ноември, разградчани, които са 33-и с 1 точка, приемат Атлетик Билбао, докато третият с пълен актив от 9 Андерлехт гостува на аутсайдера Рига.