Байер срази Рома на Олимпико и гледа към финала в ЛЕ (ВИДЕО)

2:0 за „аспирините“, които нямат загуба във вече 47 поредни мача

Байер Леверкузен направи огромна крачка към първи европейски финал от 22 години насам. "Аспирините" победиха с 2:0 Рома като гости в полуфиналите на Лига Европа.

Така шампионът на Германия удължи серията си без загуба във всички турнири на рекордните 47 мача и гледа уверено към спора за трофея в Дъблин (Ирландия) на 22 май.

На Стадио Олимпико възстановеният от контузия Ромелу Лукаку удари греда за "вълците" в 21'. 7 минути по-късно съотборникът му Рик Карсдорп допусна кошмарна грешка в защита, а Байер се възползва - Флориан Вирц откри резултата с 18-ия си гол за сезона.

Тимът на Чаби Алонсо можеше да удвои аванса си до почивката, но пропуски направиха Вирц и Джереми Фримпонг.

След почивката Байер все пак стигна до 2:0. В 73' Роберт Андрих разстреля Миле Свилар от границата на наказателното поле.

До края Рома опита да съхрани шансовете си и офанзивните смени на треньора Даниеле Де Роси с включването на Сердар Азмун и Тами Ейбрахам имаха търсения ефект. В добавеното време пред Ейбрахам се откри златна възможност, обаче, оставен на празна врата след разбъркване, английският нападател не намери очертанията й.

Реваншът е на 9 май в Леверкузен, където бившият тим на Димитър Бербатов ще излезе като фаворит.

В другия полуфинал тази вечер Олимпик Марсилия и гостуващият Аталанта направиха 1:1, оставяйки развръзката за двубоя в Бергамо.

Джанлука Скамака бе точен за италианците в 11', но Шансел Мбемба изравни в 20'.