Барселона и Юнайтед не се победиха в спектакъл (ВИДЕО)

Двата гранда оставиха развръзката за реванша на английска земя

Барселона и гостуващият Манчестър Юнайтед направиха зрелищно 2:2 в първия мач между двата тима от плейофите в Лига Европа. Двубоят на Камп Ноу оправда очакванията на феновете за спектакъл.

Равенството е пето в 14 сблъсъка между Барселона и Юнайтед във всички турнири, като каталунците имат предимство в исторически план - 6 срещу 3 успеха.

Преди почивката Ваут Вегхорст и Маркъс Рашфорд бяха най-близо до попадение за "червените дяволи", а удар на Жорди Алба от Барселона бе блокиран в последния момент от Аарън Уан-Бисака.

Испанците поведоха в 50' чрез бившия защитник на Челси Маркос Алонсо, но радостта им не продължи дълго. 3 минути по-късно Рашфорд се измъкна и преодоля Марк-Андре тер Стеген за 1:1.

Попадението е под №22 за английския национал, с което той изравни постижението си от сезон 2019/2020.

В 59' отново Рашфорд проби, а топката се оплете в мрежата след острото му центриране. Автоголът на Жул Кунде е първият за Барселона в Европа от април 2015 г. насам, когато друг французин - Жереми Матийо, изненада вратаря си в мача срещу Пари Сен Жермен в Шампионската лига.

Барселона обаче възстанови равенството четвърт час преди края, когато Рафиня се разписа за седми път от началото на сезона.

В оставащите минути по-добрите положения създаде Барселона, но няколко отлични намеси на стража Давид Де Хеа запазиха резултата.

Реваншът на Олд Трафорд в Манчестър ще се изиграе след седмица (23 февруари).