Фалстарт за Лудогорец в новата Лига Европа (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Първа загуба за “орлите“ при Захари Сираков

Лудогорец започна със загуба в новата основна фаза на Лига Европа. Българският шампион отстъпи с 0:2 на чешкия Славия Прага у дома.

Поражението е първо за "орлите" под ръководството на Захари Сираков и прекъсва серия от 8 мача, включваща 7 победи и 1 равенство.

Треньорът на Лудогорец заложи на офанзивна схема с титуляри Кайо Видал, Рик Джонатан, Руан Kруз и Квадво Дуа.

На Хювефарма Арена, разградчани можеха да поведат още в 5', но Видал изпусна сам срещу вратаря Антонин Кински. В 19' Рик стреля неточно от дистанция, преди Ел Хаджи Малик Диуф да пропилее възможност за гостите.

В 37' отбраната на Лудогорец изпусна Матей Юрашек и той прониза Серджио Падт от малък ъгъл - 1:0 за Славия.

Лудогорец изравни малко преди почивката чрез Сон, обаче попадението не беше зачетено, тъй като главният съдия Жером Бризар (Франция) видя нарушение на защитника.

Чехите бяха близо до второ попадение в 64', когато Падт спря отлично излезлия очи в очи с него Диуф. Стражът на Лудогорец изби с крак.

Резервата Моймир Хитил бе оставен непокрит при последвалия корнер и не сбърка, оформяйки крайното 2:0 за Славия.

В следващия кръг - на 3 октомври (четвъртък), Лудогорец гостува на Виктория Пилзен (21:30 ч., пряко по bTV Action), a чешкият гранд приема Аякс.

Съставите

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак фон Витри, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 30. Педро Нареси (66' - 18. Ивайло Чочев), 6. Якуб Пьотровски (К) (74' - 23. Дерой Дуарте), 12. Руан Круз – 7. Рик Джонатан (83' - 19. Георги Русев), 9. Квадво Дуа (66' - 20. Агибу Камара), 11. Кайо Видал (74' - 77. Ерик Маркус)

Славия Прага: 31. Антонин Кински - 3. Томаш Холеш, 4. Давид Зима, 18. Ян Борил (К) - 6. Конрад Валем, 19. Мърфи Дорли, 10. Христос Зафейрис (80' - 14. Симион Мичеш), 12. Ел Хаджи Малик Диуф (74' - 33. Ондрей Змрзли) - 35. Матей Юрашек (60' - 32. Ондрей Лингър), 25. Томаш Хори (60' - 13. Моймир Хитил), 17. Лукаш Провод (80' - 28. Филип Пребъсъл)